دی پتاسیم هیدروژن فسفات

دی پتاسیم هیدروژن فسفات

خرید به صورت گرمی
خرید ظرف پلمپ شده
استعلام

دی پتاسیم هیدروژن فسفات

دسته
نمک های فلزی
کد محصول
۲۰
برند
Merck
فرمول شیمیایی
K₂HPO₄
نام انگلیسی
di-Potassium hydrogen phosphate
جرم مولکولی (g/mol)
۱۷۴/۱۸
Grade
anhydrous for analysis EMSURE®
چگالی (g/cm۳)
۲/۴۴ (۲۰oC)
ظاهر
پودر
لینک به شرکت سازنده
http://www.merckmillipore.com/INTL/en/product/di-Potassium-hydrogen-phosphate,MDA_CHEM-۱۰۵۱۰۴
Catalogue Number
۱۰۵۱۰۴
# CAS
۷۷۵۸-۱۱-۴
نام های دیگر
Dipotassium hydrogen phosphate و Potassium phosphate dibasic و Dipotassium Phosphate و Dipotassium Phosphate و dipotassium hydrogen orthophosphate و potassium phosphate dibasic
دی پتاسیم هیدروژن فسفات (نام‌‌های دیگر: دی‌پتاسیم فسفات؛ دی پتاسیم هیدروژن اورتوفسفات) با فرمول شیمیایی K2HPO4 نمکی است که در آب به شدت انحلال‌پذیر است و معمولاً به عنوان کود، افزودنی مواد غذایی و به عنوان بافر استفاده می‌شود. این نمک منشأ پتاسیم و فسفر است و شکل ظاهری این ترکیب، پودر سفید است.
به‌‌عنوان یک قلیای ضعیف pH معادل ۹ دارد و هر ۱۷۰ گرم آن در ۱۰۰ میلی‌لیتر آب با دمای ۲۵ درجه سانتی‌گراد قابل حل است. محلول دی‌پتاسیم فسفات از واکنش اسید فسفریک با هیدروکسید پتاسیم تولید می‌شود:

کاربردها:

دی پتاسیم هیدروژن فسفات به عنوان افزودنی غذایی در پودرهای خشک نوشیدنی، لبنیات و خامه‌گیری و پیش غذاها کاربرد دارد. در ساخت پودر خامه، دی پتاسیم هیدروژن فسفات مانع انعقاد می‌شود.
همچنین دی پتاسیم هیدروژن فسفات برای ساخت محلول‌های بافر استفاده می‌شود که در تولید محیط کشت تریپتیک سوی آگار کاربرد دارد که برای کشت و رویش باکتری‌ها استفاده می‌شود.
ژل 3% دی پتاسیم هیدروژن فسفات در ساخت محصولات مربوط به دندان‌های حساس کاربرد دارد.

ایمنی:

دی پتاسیم هیدروژن فسفات به عنوان افزودنی مواد غذایی در ایالات متحده توسط سازمان غذا و دارو به عنوان ترکیبی ایمن معرفی شده است.


امتیاز شما
نظر شما:

محصولات مشابه