نیترات منیزیم

نیترات منیزیم

خرید به صورت گرمی
خرید ظرف پلمپ شده
استعلام

نیترات منیزیم

دسته
نمک های فلزی
کد محصول
۹
برند
Merck
نام های دیگر
Magnesium dinitrate hexahydrate
فرمول شیمیایی
Mg(NO۳)۲.۶H۲O
نام انگلیسی
Magnesium nitrate hexahydrate
Grade
.for analysis EMSURE® ACS,Reag. Ph Eur
جرم مولکولی (g/mol)
۲۵۶/۴۱
نقطه ذوب (oC)
۸۹ (for the hexahydrate)
Catalogue Number
۱۰۵۸۵۳
چگالی (g/cm۳)
۱/۴۶ (۲۰oC)
ظاهر
پودر
# CAS
۱۳۴۴۶-۱۸-۹
لینک به شرکت سازنده
http://www.merckmillipore.com/INTL/en/product/Magnesium-nitrate-hexahydrate,MDA_CHEM-۱۰۵۸۵۳

نیترات منیزیم یک ترکیب شیمیایی با شناسه پاب‌کم ۲۵۲۱۲ است. که جرم مولی آن g/mol 30/148 (فرم شش آبه g/mol 41/256) می‌باشد. شکل ظاهری این ترکیب، جامد بلوری سفید است و نمکی نم‌گیر با فرمول Mg(NO3)2 است و در آب و اتانول قابل حل است.

تهیه:

نیترات منیزیم را می‌توان از راه‌های مختلفی تولید کرد. واکنش بین اسید نیتریک و فلز منیزیم
یا اکسید منیزیم
منجر به تولید نیترات منیزیم می‌شود. از واکنش هیدروکسید منیزیم و نیترات آمونیوم نیز می‌توان نیترات منیزیم تولید کرد که آمونیاک به عنوان محصول جانبی از این واکنش خارج می‌شود:

واکنش‌ها:

نیترات منیزیم با هیدروکسید فلز قلیایی واکنش می‌دهد و نیترات متناظر آن فلز را تولید می‌کند. از آنجا که نیترات منیزیم کشش زیادی به آب دارد، حرارت‌دهی فرم شش آبه منجر به آب‌زدایی نمک نمی‌شود، و تخریب آن به اکسید منیزیم، اکسیژن و اکسید‌های نیتروژن سریع‌تر رخ می‌دهد. جذب این اکسید‌های نیتروژن در آب یکی از راه‌های ممکن برای سنتز اسید نیتریک است.

کاربردها:

نیترات منیزیم در معادن و غارها به صورت نیترومگنزایت (فرم شش آبه) وجود دارد. کاربرد آن در صنایع شیمیایی، سرامیک، چاپ و کشاورزی است. نیترات منیزیم به صورت کود شامل 5/10 درصد نیتروژن و 4/9 درصد منیزیم است. مخلوط کودهای شامل نیترات منیزیم معمولاً حاوی نیترات آمونیوم، نیترات کلسیم، نیترات پتاسیم و میکرومغذی‌ها می‌باشند و در گلخانه‌ها و همچنین برای آب‌های مغذی برای رشد و نمو گیاهان به کار می‌رود.

امتیاز شما
نظر شما:

محصولات مشابه